Tábory

Plánované akce

Milé Sůvy,

přinášíme aktuální přehled toho, na co se můžete s oddílem těšit.

6. – 7. 1. přespávačka v klubovně

10. – 17.  2. jarňák

29. 3. – 1. 4. Velikonočka

květen – jednodenní výprava (nejspíš)

14. – 28. 7. letní tábor

Pište si to za uši a my se také těšíme!

Přihlášky na nejbližší akce budou na schůzce.

Odjezd na letní tábor

Zdravím všechny sůví rodiče a děti :-)

Sraz je v pondělí 17. července v 10:00 u klubovny v Čimicích na parkovišti, kde naložíme všechna zavazadla do autobusu (karimatky a spacáky nemusí být přidělané na velkém zavazadle). Máme objednaný vlastní autobus, který nás odveze až na příjezdovou cestu před tábořiště. Poté budeme nosit všechny věci cca 500 metrů do tábora. S většími batohy pomohou mladším sůvám starší sůvy. Menší děti naopak starším vezmou spacáky a další táborový proviant, i proto je lepší dát spacáky a karimatky zvlášť – jen je prosím označte ať si je děti poznají. (Prosím, pokud můžete, abyste nám pomohli s transportem materiálu včetně jídla z klubovny na parkoviště v době srazu, děkuji).

Prosím pro předání ,,papírů“ vyhledejte Gábinu, která si od Vás tyto věci převezme. U klubovny budeme vybírat bezinfekčnosti („písemná prohlášení rodičů“), zdravotní dotazníky od lékaře kdo neodevzdal – stačí kopie, kartičky zdr. pojišťvny - také stačí kopie a užívané léky (podepsané + dávkování).

Prosím nezapomeňte dětem přibalit BÍLÉ PROSTĚRADLO klasické (né to natahovací) – budeme ho společně barvit a vystřihávat z něj kostým pro každé dítě. Protože budeme jezdit na výlety ať děti mají sůví průkazku nebo jinou průkazku, kde je fotka a datum narození.

Do batůžku na cestu velkou svačinu a dostatek pití (1,5l – možno rozdělit do více lahviček, které apk dítěti zůstanou po celý tábor). První společné jídlo bude až večeře. 

U odjezdu se dozvíte bližší informace k návratu, včetně času příjezdu (kolem 13:00). V přiloženém dokumentu máte napsanou adresu tábora a také kontakty na vedoucí. Večer po příjezdu budeme rozesílat sms, jak jsme zvládli cestu a zabydlení se. Pokud budete chtít během tábora neodkladně mluvit s vedoucími, pošlete prosím sms s žádostí o zavolání nazpět a my Vám zavoláme po 22h, kdy končí program pro děti. Mobily během dne nemáme u sebe, takže volání by bylo stejně zbytečné. Po půlce tábora budeme posílat opět sms, jak se nám daří.

Podrobnosti o táboře a co zabalit s sebou najdete sepsané v dokumentu, který Vám můžeme zaslat na mail – napište si o něj.  Jestli si s něčím nebudete vědět rady, nebojte se napsat mail. V neodkladných záležitostech (pokud například nebude stíhat sraz) volejte 733 399 156 (Gabriela Dufková).

 

Už se všichni moc těšíme!

Stop stav pro přihlašování na letní tábor – máme PLNO!

Milé Sůvy,
děláte nám velikou radost. Nikdy bychom neřekli, že před létem 2017 budeme vyhlašovat, že máme úplně plný tábor, ale je to tak! Kdo se nestihl přihlásit, přihlášku už nenoste. Přihlášeno je 30 dětí a tak vyhlašujeme stop stav.
Děkujeme za to!
Tábor si jistě užijeme a budeme na něj ještě dlouho vzpomínat jako na největší Sůví akci!:-)

Pozvánka na jarňák

V sekci Zimní tábory naleznete nově informace o táboru, který plánujeme na jarní prázdniny.

V sekci ke stažení je také přihláška.

Pojeďte s námi!:-)

Upřesňující informace k jarňáku

Informace k jarňáku 2015

ODJEZD: Sraz přesouváme na Černý most – hlavně kvůli batohům a jejich transportu metrem.

9:15  na parkovišti nad autobusákem (na střeše nad metrem)

(Budeme tam do auta nakládat třeba lopaty a navícná zavazadla. Ale máme hodně kostýmů a rekvizit a prvně vezeme na hory a jídlo na celý týden, takže kapacita našich aut je už značne omezená. Proto nepočítejte s tím, že by se tam dětem dalo dát všechno a pokuste se balit nějak úsporněji. I když chápeme, že se to lehce říká…)

Seznam věcí, co s sebou je v únorovém Vejrej!. Nezapomeňte dětem přibalit ten jutový pytel na kostým k CTH.

PŘÍJEZD: V 16:13 busem na Černý most.

 

Také bychom vás chtěli poprosit, abyste s sebou dětem nedávali moc jídla navíc. Sušenek a sladkostí budeme mít dost, takže na hypoglykemii by někdo neměl zahynout. Navíc tentokrát si vaříme sami a tak není problém jídlo, které dítěti chutnat nebude, nahradit něčím jiným. Zásoby sladkostí opravdu nejsou potřeba. (Navíc vlastní sladkosti nedělají mezi dětmi úplně dobré vztahy – stává se, že se někdo s někým nechce rozdělit a s někým jiným ano, na což má pochopitelně právo, ale zbytečně se tím zadělává na konflikty. Nehrajeme na to, že by se přátelství v našem oddíle mělo dát kupovat.)

Stejně tak vás prosíme, domluvte se s dětmi na velice omezeném používání mobilních telefonů (podle nás je lepší mobil dětem nedávat vůbec). Když bude potřeba, můžete se obrátit ve večerních hodinách na hlavní vedoucí a kdyby se cokoliv dělo, tak vám také ze svého čísla ihned zavolám. Dětem telefony nezakazujeme, ale opravdu budeme vyžadovat, aby je používaly jen s naším souhlasem v omezené míře. Děkujeme za pochopení.

 

Důležité kontakty

Jarka Bednářová – hlavní vedoucí (736 536 603) – snažte se volat hlavně na toto číslo

Mravenec (Honza Čadek) – zástupce hlavní vedoucí (605 330 771)

Další vedoucí: Wóďa (Martin Vodehnal), Milan Šperling, Olméka (Ondra Zais), Hanka Řezníková (naše kamarádka, co jezdí dlouhá léta na komerční tábory a chce si vyzkoušet něco jiného)

Zdravotník: Verča Hrdličková (Jarčina kolegyně z práce, byla s námi v Banátu, má zdravotnický kurz a dlouholeté zkušenosti zdravotníka na školách v přírodě)

Termín letního tábora

I když je teprv prosinec, zveřejňujeme termín, kdy se uskuteční náš letní tábor:

Na tábor pojedeme 16. – 30. 7., takže si na tento termín neplánujte nic jiného, protože tohle bude nejlepší akce celého léta.

Případnou zahraniční akci naplánujeme na srpen – v podobném termínu jako byl Banát nebo později. Přesný termín oznámíme, společně s potvrzením konání akce, během ledna.

Dnešní přednáška o Banátu v Páté koloně se ruší

Je nám to líto, ale dnešní přednášku o Banátu v Páté koloně musíme zrušit. Nemůže se dostavit náš přednášející.
Jednáme o případném náhradním termínu, o kterém vás budeme informovat.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

Sbírka pro banátské děti ale platí, takže ode dneška můžete na schůzky nosit věci, které pak v srpnu převezeme do českých vesnic. Jedná se o školní pomůcky, kancelářské potřeby nebo sportovní vybavení.

Vypuklo přihlašování na letní tábor

Sláva! Konečně je to tady!:-) Léto se blíží.

V sekci „Ke stažení“ najdete přihlášky na letní tábor, tak se toho nebojte a směle se přihlašujte!:-)

Informační schůzka pro rodiče zájemců o výlet do Banátu v termínu 17.8. – 23. 8. 2015

Vážení rodiče,
rádi bychom vás pozvali na informační schůzku, která proběhne v úterý 14. 4. v naší klubovně po oddílové schůzce – čili od 19:00. Když budou moci zůstat i děti, nebude to problém – budeme spíše rádi.
Předáme vám tam kompletní informace, přihlášky a také budeme mít prostor pro debatu, kdy snad dovedeme rozptýlit veškeré vaše pochybnosti a obavy. Také probereme plán naší výpravy a ukážeme vám fotografie, které jsem pořídila, když jsem na těchto místech byla na výletě v září loňského roku. Svatou Helenou i Gerníkem jsme procházeli a nocovali tam, takže vím, kudy budeme chodit a jak to tam vypadá – a jsou to poměrně čerstvé informace.
Získáte zde i seznam předběžného doporučeného vybavení a dohodneme se na věcech typu pojištění.

Mám(e) opravdu velký zájem na tom, aby se akce zúčastnilo co nejvíc dětí, takže se pokusíme udělat maximum pro to, abyste se je nebáli s námi pustit. Pokud budete mít jakékoliv pochybnosti či dotazy, jsem vám plně k dispozici zde na mailu či na telefonu (736 536 603).
Považuji to za největší oddílovou akci za celou Sůví existenci a opravdu si myslím, že si to všichni náramně užijeme. Výhodou je, že i pokud se do akce zapojí dostatek dětí, tak máme velmi pravděpodobně perspektivu se do Banátu vypravit i za rok a poznat třeba i jiná místa.

Děkuji za vaši důvěru a moc se těším na spolupráci i společné setkání!

S přátelským pozdravem
Jarka Bednářová a spol.

Kontakt

Klubovna:
Čimická 780/61
Praha 8 - Čimice, 181 00
Sídlo (korespondenční adresa):
U Slovanky 1990/6
Praha 8, 182 00
E-mail: suvy[zavináč]volny.cz
www.facebook.com/TOMsuvy

Tel.: +420 736 536 603 - Jarka Bednářová (hlavní vedoucí)

IČO: 02128012
Č. ú.: 2100517938/2010

Kalendář akcí
AEC v1.0.4
Návštěvnost
Právě on-line: 0
Dnes návštěv: 6
Celkem: 1136