Nejnovější příspěvky

Tábory

Letní tábor 2020

Přátelé!

Do světa posíláme přihlášku na letní tábor 2020! Máte se na co těšit! Program už připravujeme a bude vskutku epochální!

Přihláška je k dispozici zde: https://www.suvy.cz/?page_id=106&did=103

Vyplněné přihlášky posílejte na sůví mejl do 9. června.

Budeme se na Vás těšit!

 

Letní tábor 2019

Přihlášky na letní tábor 2019 stahujte zde: http://www.suvy.cz/?page_id=106&did=98

Příspěvek na letní tábor od zdravotních pojišťoven

,,Které pojišťovny přispějí na tábory v roce 2018?

Letní tábor je docela drahá záležitost. Nejlevnější bývají tábory, které pořádají spolky dětí a mládeže pro své členy. Děti tam chodí po celý rok a tábor je vyvrcholením společné činnosti. Komerční tábory stojí obvykle několik tisíc korun na týden a děti běžně vystřídají za prázdniny dva i více táborů nebo soustředění. Finanční příspěvky je možno získat z různých zdrojů. Pravidelně se mezi poskytovateli objevují zdravotní pojišťovny – každoročně se však mění jejich seznam, a také podmínky poskytování. V roce 2018 na letní tábory přispívají pouze tři pojišťovny.“

Informace zde: http://www.adam.cz/clanek-2018040025-ktere-pojistovny-prispeji-na-tabory-v-roce-2018.html

 

Pokud potřebujte fakturu nebo potvrzení o zaplacení letního tábora, určitě dejte vědět mailem a doklad Vám vystavím.

Jarní tábor 10. – 17.2.

Rádi bychom vaše děti pozvali na tradiční tábor na horách! Protože tentokrát posíláme přihlášku a pozvánku později, moc doufáme, že jste si ještě nenašli na jarní prázdniny jiný program a počítáte s námi.

Tentokrát pojedeme na Šumavu do chalupy u Hřiba. Téma celotáborové hry je „Tábor snů“. Čeká nás spousta nevšedních zážitků, hraní her, bobování a blbnutí ve sněhu. Cena je stejná jako loni.

Chtěli bychom vás poprosit, abyste nám zkusili dát co nejdříve vědět, jestli s dětmi můžeme počítat. Abychom měli alespoň hrubý odhad, kolik nás bude – jednak kvůli jídelníčku, ale i kvůli místenkám. Pokud víte, že s námi chcete děti poslat, stačí email a přihlášku klidně až do toho 20. ledna.

Pojedeme autobusem a vlakem. Zároveň s sebou budeme mít dodávku na věci, takže bude možné si boby a třeba náhradní boty hodit s předstihem do klubovny, aby s sebou děti neměly moc zavazadel. Přihlášeným pak pošleme podrobnější instrukce.

Bydlet budeme v chalupě U Hřiba (http://www.chalupauhriba.cz), kterou budeme mít k dispozici sami pro sebe. Budeme si tedy i sami vařit jako na všech oddílových akcích. Chata nám také poskytne zázemí společenské místnosti, takže při nepříznivém počasí se nudit rozhodně nebudeme.

Z webu chaty:

Skvěle vybavená chalupa na polosamotě u lesa uprostřed malebné šumavské přírody. Chcete-li strávit klidnou nebo aktivní dovolenou v přírodě, určitě se přijeďte přesvědčit – soukromí zaručeno.

Chalupa je vybavena společenskou místností s kulečníkem, venkovní krytou terasou pro 30 osob a několika parkovacími místy. Pro vaše pohodlí jsou připraveny čtyři koupelny, finská sauna, masážní kout, šest samostatných ložnic, plně vybavená kuchyně a zastřešený bazén.

Okolí chaty skýtá perfektní zimní vyžití a prostory chaty dobře vyhovují našim potřebám. Spí se na postelích s peřinou, nemusíte s sebou brát tedy spacáky a karimatky.

 

Pro nové zájemce a nováčky v oddíle

Tábor pořádá dětský turistický oddíl Sůvy. Fungujeme nepřetržitě již od roku 1985 a toto je v pořadí náš 11. zimní tábor. Mimoto pořádáme každoročně i dvou týdenní tábory o letních prázdninách, bezpočet akcí na prodloužené víkendy, víkendy a jednodenní výpravy. Vedení tvoří kvalifikovaní a zkušení vedoucí, většinou „odchovaní“ naším oddílem.

Je zbytečné s sebou vozit drahé věci, řetízky, mobily,… Vedení tábora za jejich ztrátu či poškození neručí. Kontakt s rodiči obstarají vedoucí.

Základem programu tábora je promyšlená celotáborová hra, která má letos téma Tábor snů. Vydáme se do říše snů, kde nás čekají různá bláznivá dobrodružství, protože ve snu se může přece stát cokoliv. Takže kromě zimních sportů jsou pro skupinky i pro jednotlivce připraveny soutěže jak pohybové, tak kreativní, dovednostní či znalostní. Hry jsou připraveny vždy tak, že zohledňují věkovou různorodost účastníků. Dáváme přednost hrám a soutěžím, kde se ve skupině uplatní spolupráce malých i větších táborníků.

Kontakt v případě jakýchkoliv dotazů: preferujeme mail suvy@volny.cz, v urgentních případech tel.: 736 536 603 – Jaroslava Bednářová (hlavní vedoucí tábora).
Pro rodiče dětí, které s námi pojedou letos poprvé, můžeme uspořádat předtáborové setkání, které by se uskutečnilo v naší nové klubovně. Zájem o schůzku nám dejte, prosím, vědět.

S sebou nezapomeňte: bezinfekčnost (je na přihlášce), zdravotní dotazník potvrzený lékařem a kartičku zdravotní pojišťovny (stačí kopie).

 

Seznam doporučeného vybavení budeme rozesílat přihlášeným.

Plánované akce

Milé Sůvy,

přinášíme aktuální přehled toho, na co se můžete s oddílem těšit.

6. – 7. 1. přespávačka v klubovně

10. – 17.  2. jarňák

29. 3. – 1. 4. Velikonočka

květen – jednodenní výprava (nejspíš)

14. – 28. 7. letní tábor

Pište si to za uši a my se také těšíme!

Přihlášky na nejbližší akce budou na schůzce.

Odjezd na letní tábor

Zdravím všechny sůví rodiče a děti :-)

Sraz je v pondělí 17. července v 10:00 u klubovny v Čimicích na parkovišti, kde naložíme všechna zavazadla do autobusu (karimatky a spacáky nemusí být přidělané na velkém zavazadle). Máme objednaný vlastní autobus, který nás odveze až na příjezdovou cestu před tábořiště. Poté budeme nosit všechny věci cca 500 metrů do tábora. S většími batohy pomohou mladším sůvám starší sůvy. Menší děti naopak starším vezmou spacáky a další táborový proviant, i proto je lepší dát spacáky a karimatky zvlášť – jen je prosím označte ať si je děti poznají. (Prosím, pokud můžete, abyste nám pomohli s transportem materiálu včetně jídla z klubovny na parkoviště v době srazu, děkuji).

Prosím pro předání ,,papírů“ vyhledejte Gábinu, která si od Vás tyto věci převezme. U klubovny budeme vybírat bezinfekčnosti („písemná prohlášení rodičů“), zdravotní dotazníky od lékaře kdo neodevzdal – stačí kopie, kartičky zdr. pojišťvny - také stačí kopie a užívané léky (podepsané + dávkování).

Prosím nezapomeňte dětem přibalit BÍLÉ PROSTĚRADLO klasické (né to natahovací) – budeme ho společně barvit a vystřihávat z něj kostým pro každé dítě. Protože budeme jezdit na výlety ať děti mají sůví průkazku nebo jinou průkazku, kde je fotka a datum narození.

Do batůžku na cestu velkou svačinu a dostatek pití (1,5l – možno rozdělit do více lahviček, které apk dítěti zůstanou po celý tábor). První společné jídlo bude až večeře. 

U odjezdu se dozvíte bližší informace k návratu, včetně času příjezdu (kolem 13:00). V přiloženém dokumentu máte napsanou adresu tábora a také kontakty na vedoucí. Večer po příjezdu budeme rozesílat sms, jak jsme zvládli cestu a zabydlení se. Pokud budete chtít během tábora neodkladně mluvit s vedoucími, pošlete prosím sms s žádostí o zavolání nazpět a my Vám zavoláme po 22h, kdy končí program pro děti. Mobily během dne nemáme u sebe, takže volání by bylo stejně zbytečné. Po půlce tábora budeme posílat opět sms, jak se nám daří.

Podrobnosti o táboře a co zabalit s sebou najdete sepsané v dokumentu, který Vám můžeme zaslat na mail – napište si o něj.  Jestli si s něčím nebudete vědět rady, nebojte se napsat mail. V neodkladných záležitostech (pokud například nebude stíhat sraz) volejte 733 399 156 (Gabriela Dufková).

 

Už se všichni moc těšíme!

Stop stav pro přihlašování na letní tábor – máme PLNO!

Milé Sůvy,
děláte nám velikou radost. Nikdy bychom neřekli, že před létem 2017 budeme vyhlašovat, že máme úplně plný tábor, ale je to tak! Kdo se nestihl přihlásit, přihlášku už nenoste. Přihlášeno je 30 dětí a tak vyhlašujeme stop stav.
Děkujeme za to!
Tábor si jistě užijeme a budeme na něj ještě dlouho vzpomínat jako na největší Sůví akci!:-)

Pozvánka na jarňák

V sekci Zimní tábory naleznete nově informace o táboru, který plánujeme na jarní prázdniny.

V sekci ke stažení je také přihláška.

Pojeďte s námi!:-)

Kontakt

Klubovna:
Čimická 780/61
Praha 8 - Čimice, 181 00
Sídlo (korespondenční adresa):
U Slovanky 1990/6
Praha 8, 182 00
E-mail: suvy[zavináč]volny.cz
www.facebook.com/TOMsuvy

Tel.: +420 736 536 603 - Jarka Bednářová (hlavní vedoucí)

IČO: 02128012
Č. ú.: 2100517938/2010

Kalendář akcí
AEC v1.0.4
Návštěvnost
Právě on-line: 0
Dnes návštěv: 7
Celkem: 2188