Nejnovější příspěvky

Archiv

Plánované akce

Milé Sůvy,

přinášíme aktuální přehled toho, na co se můžete s oddílem těšit.

6. – 7. 1. přespávačka v klubovně

10. – 17.  2. jarňák

29. 3. – 1. 4. Velikonočka

květen – jednodenní výprava (nejspíš)

14. – 28. 7. letní tábor

Pište si to za uši a my se také těšíme!

Přihlášky na nejbližší akce budou na schůzce.

Sůvičky – zakončení roku 12.12.

Milé Sůvičky,
rok se pomalu blíží ke konci. My se naposledy uvidíme v pondělí 12.12., kdy si uděláme Vánoční schůzku spojenou s pasováním nových členů – dostanou placku. (Pro letošní rok je pasování Sůviček a sův rozděleno – kvůli velkému množství dětí). Můžete přinést na ochutnání trochu cukroví co jste doma s rodiči vyráběly a já si určitě připravím nějaké pěkné hry. Možná taky půjdeme udělat radost ptáčkům a navěsíme jim na stromy něco dobrého na zub.
Po novém roce se opět sejdeme v pondělí 9.1.2017.

Přeji Vám krásný Vánoční čas!

Gábí

Slavnostní setkání na konci školního roku úterý 21.6.

Slavnostní setkání
na konci školního roku
pro všechny Sůvy i Sůvičky

úterý 21. 6. 2016

K závěru školního roku už po několik let patří naše slavnostní setkání spojené s pasováním nových členů a předávání vyšších stupňů placek všem, kdo si to zaslouží. Navíc tento rok budeme odměňovat Sůvy, které na akcích nachodili nejvíce kilometrů.

To letošní proběhne v úterý 21. 6. v čase klasické Sůví schůzky. Pokud to počasí dovolí, vyrazíme ven a snad proběhne i ohníček, jak jsme zvyklí. Je to jedna z mála příležitostí, kdy se setkáváme všichni členové oddílu, a věříme, že letos bychom měli zas trhnout rekordní účast!
Sraz: úterý 21. 6. 2016, klubovna 17:00

S sebou: Sůví placku, pití, něco na opečení u ohníčku (pokud chcete a počasí nám to umožní), sportovnější oblečení

Návrat: nejspíše v 18:30 u klubovny – dle počasí, pokud budeme u ohníčku, většinou tam zůstáváme déle a akce končí kolem 19:00 u ohníčku, rodiče s námi mohou po 18:30 také posedět u ohníčku

Kronika – Sůvičková výprava 21.5.2016

ZOO a dinopark Plzeň

V květnu jsme se se sůvičkami vypravili do Plzně. Užili jsme si už cestu žlutým autobusem zpestřenou pohádkami a horkou čokoládou. Po příjezdu do Plzně jsme se vydali parkem do zoo. Hned po několika metrech v zoo jsme uviděli partu čtyř lidí hrajících na bubny. Byl to opravdu zážitek. Zamířili jsme k blízké restauraci a dali si dobrý oběd. Poté jsme pokračovali k dalším výběhům. Většina sůviček už se ale nemohla dočkat dinoparku, rychle jsme tak zamířili k jeho branám. Nestačili jsme se divit, kolik dinosaurů se tu zabydlelo. Opravdu bylo na co koukat. Ke správné výpravě patří i hřiště a zmrzlina, a tak jsme si ani jedno nenechali ujít. Skvělý závěr jednoho báječného dne. Fotky můžete prohlížet zde.
(Iveta)

Sůvičková výprava

Pohádkoví hrdinové v Kutné Hoře

sobota 21. 5. 2016

V sobotu 21. 5. náš čeká poslední výprava tohoto školního roku, takže si ji rozhodně nenechte ujít. Tentokrát se vydáme do Kutné Hory, kde hrdinové ožívají. Možná se tak potkáme se sněhulákem Olafem, prasátkem Pepinou, královnou z Arendelu, mořskou pannou a dalšími oblíbenými postavičkami. Když nám nebude stačit zábava, kterou si s nimi užijeme, vypravíme se ještě za pověstmi Kutné Hory. V pověstech se občas objeví poklad, a tak je klidně možné, že i my nějaký poklad objevíme. Zkrátka nás čeká další den plný legrace, zážitků, hraní a soutěžení. Těšíme se na vás!

Sraz: sobota 21. 5. 2016, Kobylisy (u fontánky), 8:45 hod.

S sebou: do batůžku svačinu a dostatek pití (!) na celý den (oběd zajištěn v restauraci); do batůžku pláštěnku, na sebe pohodlné oblečení – ne nic teplého (nebo do batůžku)

Cena: 200 Kč (doprava, oběd, vstup a drobné odměny)

Návrat: Kobylisy (u fontánky), 18:15 hod.

Přihlášení: Gábí (suvy@volny.cz, tel.: 733 399 156), do úterý 17. 5. 2016 včetně

Sůvičková výprava neděle 3.4.2016

Jede, jede mašinka… do podzemí i na zámek!

neděle 3. 4. 2016

Jaro už je tu, a tak je čas vyrazit na další Sůvičkovou výpravu podívat se, jak se příroda probouzí. Tentokrát opustíme Prahu a vydáme se vláčkem do Benešova, kde prozkoumáme tajemné podzemí Experimenta. Co je tam tak báječného, ptáte se? Vodní hudba, duhová a zrcadlová stěna, vlny v písku… zkrátka nejrůznější efekty, ze kterých nám půjde hlava kolem. Po výborném obědě zamíříme ekovláčkem na zámek Konopiště. Nasajeme jaro v zámecké zahradě, navštívíme medvědy a určitě zbude čas i na nějakou pěknou hru. A až se pořádně vyřádíme, vydáme se vláčkem zpátky do Prahy. My už se nemůžeme dočkat, pojďte se k nám přidat. Těšíme se na vás!

Sraz: neděle 3. 4. 2016, Kobylisy (u fontánky), 8:25 hod.

S sebou: do batůžku svačinu (oběd je zajištěný v restauraci) a dostatek pití (!) na celý den; do batůžku pláštěnku, na sebe pohodlné oblečení teplé dle počasí

Cena: 200 Kč (zahrnuté jízdné, vstup, oběd a drobné odměny)

Návrat: Kobylisy (u fontánky), 17:50 hod (při špatném počasí je možné že se vrátíme o hodinu dříve – 16:50, o tom bychom Vás informovali sms, počítejte ale spíš s 17:50)

Přihlášení: Gábí (suvy@volny.cz, tel.: 733 399 156), do středy 30. 3. 2016 včetně

Členské příspěvky za 2. pololetí

Druhé pololetí školního roku již začalo, proto bychom Vás chtěli moc poprosit o zaplacení druhé části členských příspěvků – 500 Kč.

Máte možnost zaplatit buď na schůzkách hotově (upřednostňujeme) nebo převodem na náš oddílový účet

Byli bychom rádi, kdyby měli všechny Sůvy i Sůvičky zaplaceno do konce března, ale čím dříve, tím pro nás lépe.

Kronika – Sůvičková výprava 23.1.2016

Archa Noemova a pohádkový les
V lednu se sůvičky nalodily na archu Noemovu a vypluly za poznáním národního muzea. Společně jsme obepluli téměř celý svět. Na každém kontinentu jsme se seznámili s místními živočichy, dozvěděli jsme se různé zajímavosti a především jsme museli splnit zapeklité úkoly, které si zde na nás nachystali. Po takové náročné cestě jsme se museli posilnit dobrým obědem, protože i před námi byla ještě druhá část dnešní výpravy – cesta za sněhovou královnou. Pohádkový les v Čakovicích byl plný úkolů, které nás měly dovést právě až ke sněhové královně. Nosili jsme hrách, přebrodili řeku, skládali jsme puzzle, skákali jsme v pytlích… úkoly jsme zvládly, a mohli jsme si tak odnést zasloužený poklad. Na závěr jsme se stihli i vyválet ve sněhu a užít si pořádnou koulovačku. Fotky můžete vidět zde. (Iveta)

Sůvičková výprava 23.1.2016

Noemovou archou až ke Sněhové královně
První výprava v novém roce je tu. Nejprve se vypravíme za zvířátky do Národního muzea. Nastoupíme do bájné Noemovy archy a vydáme se za poznáváním různých zvířecích druhů a prostředí, ve kterém žijí. Setkáme se například i s ledním medvědem. Po vylodění se vydáme na vynikající oběd. Posilníme se, ohřejeme a načerpáme síly na výpravu do pohádky. Odpoledne nás totiž čeká velké dobrodružství s názvem Po stopách Sněhové královny neboli zimní pohádkový les v zámeckém parku v Čakovicích. Potkáme se s čarodějnicí, princem i hodnou babičkou a třeba se na závěr dočkáme i nějaké odměny. Čeká nás toho opravdu mnoho, tak neváhejte a přidejte se k nám. Už se moc těšíme!

Sraz: sobota 23. 1. 2016, Kobylisy (u fontánky), 9:15 hod.

S sebou: do batůžku svačinu (např. ovoce, něco sladkého; oběd bude zajištěn v restauraci!) a dostatek pití (!) na celý den; do batůžku pláštěnku, na sebe pohodlné oblečení

Cena: 200 Kč (zahrnuty vstupy, oběd a drobné odměny)

Návrat: Kobylisy (u fontánky), 16:30 hod.

Přihlášení: Iveta (suvy@volny.cz, tel.: 728 322 274), do úterý 19. 1. 2016 včetně

Oběd (zvolte jednu z variant do přihlášky): 1. Kuřecí řízek, brambory; 2. Přírodní kuřecí steak, brambory; 3. Špagety s tomatovou omáčkou a sýrem

 

Kontakt

Klubovna:
Čimická 780/61
Praha 8 - Čimice, 181 00
Sídlo (korespondenční adresa):
U Slovanky 1990/6
Praha 8, 182 00
E-mail: suvy[zavináč]volny.cz
www.facebook.com/TOMsuvy

Tel.: +420 736 536 603 - Jarka Bednářová (hlavní vedoucí)

IČO: 02128012
Č. ú.: 2100517938/2010

Kalendář akcí
AEC v1.0.4
Návštěvnost
Právě on-line: 0
Dnes návštěv: 7
Celkem: 2188