Akce v Praze

S tomáckou kartičkou vlakem se slevou!!!

Členské karty ČRDM (případně členské karty některého z členských spolků ČRDM) platí jako průkazy na slevu na dráze pro děti ve věku 10–15 let )01-karticka

Děti od 10 do 15 let prokazují nárok na zvláštní jízdné Českých drah (ČD) jakýmkoliv oficiálním průkazem s fotografií a datem narození nebo In Kartou. Jako „jakýkoliv oficiální průkaz“ je tedy možno využít i členskou kartu ČRDM.

http://www.adam.cz/clanek-2018020052-clenske-karty-pro-deti-plati-jako-prukazy-na-slevu-na-draze.html

 

Kartu ČRDM (případně členské karty některého z členských spolků ČRDM) můžete využít i k bezplatnému cestování Prahou pro děti od 6 do 10 let

Aby mohly děti cestovat pražskou hromadnou dopravou zdarma, je třeba, aby mohly prokázat věk. K prokázání věku od 6 do 10 let lze využít osobní průkazku ověřenou jejím vydavatelem, se jménem, příjmením, datem narození a fotografií dítěte. Tedy např. pas, občanský průkaz, školní průkazku, průkazku PID „Žákovská“, Opencard nebo Lítačku… Využít je možno také členskou kartu ČRDM, případně členskou kartu některého z členských spolků ČRDM (jako je např. Junák, A-TOM, Pionýr, Duha a další).

http://www.adam.cz/clanek-2018020053-cestovani-prahou-pro-deti-za-0-kc-s-clenskou-kartou-crdm.html

 

EYCA sleva: Strašidelné bludiště a Jihlavská šatlava

Při návštěvě Jihlavské šatlavy Vám s EYCA kartou bude poskytnuta sleva na vstup z původních 70 na 50 Kč a v rámci Strašidelného bludiště z 80 Kč na 60 Kč. Při zakoupení vstupenky do obou expozic Jihlavské šatlavy i Strašidelného bludiště je držitelům karet EYCA poskytována sleva 50 Kč (místo původních 130 zaplatíte tedy pouze 80 Kč).

 

Jihlavská spolupráce se netýká pouze držitelů karet EYCA, ale také všech organizací ČRDM

Členským spolkům sdruženým v ČRDM jsou v rámci Strašidelného bludiště a Jihlavské šatlavy určené ceny pro skupiny. Týká se skupin od 10 osob (z toho 2 vedoucí zdarma); vstupenky je třeba objednat alespoň tři dny dopředu na telefonním čísle: 602 403 531, přičemž součástí rezervace musí být jméno oddílu a kontaktní telefon.

http://www.adam.cz/clanek-2018030005-eyca-sleva-pro-otrle-strasidelne-bludiste-a-jihlavska-satlava.html

 

Zdroj:

http://www.a-tom.cz/clanek/18478-slevy-na-ceskych-drahach-s-kartickami-crdm

Hořcová výzva

Od 1. 4. budou všechny sůvy čelit měsíc a půl Hořcové výzvě. Máte se na co těšit! Organizátoři slibují netradiční i tradiční úkoly, které budeme společně plnit na velikonoční víkendovce a poté na schůzkách a nebo i dle svého nejlepšího svědomí doma. Už se nemůžeme dočkat jaké úkoly si na nás organizátoři vymysleli.

Lednové přespání v klubovně

Vážení a milí, zveme vás na další skvělou sůví akci! Užijeme si spolu spoustu zábavy po Vánocích, vydáme se na výlet do Štěchovic, přespíme v klubovně, zahrajeme si spoustu her, no zkrátka si užijeme spoustu zábavy. Na všechny zúčastněné se moc těšíme.

Sraz: 6. 1. 2018, 8:00 u klubovny

Cena: 150 Kč

Sebou: Spacák, karimatku, batůžek, pití, svačinu na výlet, pláštěnku, oblečení podle počasí a hlavně dobrou náladu

Slavnostní zakončení školního roku – úterý 20.6.

Je to již tradice, že se na konci školního roku v červnu setkáváme, abychom se bavili, zazpívali si písničky a předali placky, těm kteří si jí zaslouží. Prozatím máme naplánovanou akci pod širým nebem v lese nad botanickou zahradou snad i s ohníčkem.
Kdy: V úterý 20. 6. – místo poslední schůzky (poslední schůzka proběhne v klubovně 13.6.)
Sraz bude na zastávce Na Pazderce v 17:00, (slavit budeme v lese nad botanickou zahradou)
S sebou: dobrou náladu a kdo chce něco dobrého k opečení nad ohněm a pití!
Rozchod bude opět v 18:30 na zastávce Na Pazderce.
V případě špatného počasí očekávejte sms, s informacemi o náhradním programu.
Už se na vás moc těšíme, určitě si tuhle poslední akci před táborem nenechte ujít.
Pokud nastanou komplikace, nebudete vědět „co, jak, kdy, kam“, volejte Gábí: 733 399 156

Sůvičky – zakončení roku 12.12.

Milé Sůvičky,
rok se pomalu blíží ke konci. My se naposledy uvidíme v pondělí 12.12., kdy si uděláme Vánoční schůzku spojenou s pasováním nových členů – dostanou placku. (Pro letošní rok je pasování Sůviček a sův rozděleno – kvůli velkému množství dětí). Můžete přinést na ochutnání trochu cukroví co jste doma s rodiči vyráběly a já si určitě připravím nějaké pěkné hry. Možná taky půjdeme udělat radost ptáčkům a navěsíme jim na stromy něco dobrého na zub.
Po novém roce se opět sejdeme v pondělí 9.1.2017.

Přeji Vám krásný Vánoční čas!

Gábí

Pozvánka na Slavnostní setkání na konci roku 20. 12. 2016

Milé Sůvy, všechny jste srdečně zvány na poslední schůzku před vánočními prázdninami (a tudíž i v celém roce). V úterý 20. prosince se sejdeme v klubovně, abychom ocenili plackami vaši snahu v uplynulém půlroce. Na nováčky čekají žluté Sůví placky, akčnější Sůvy se mohou těšit na zelené, modré nebo červené. A naši noví instruktoři si budou smět poprvé připnout černé odznáčky.

Vůbec nevíte, podle čeho se oddílové placky přidělují? Zeptejte se na schůzce nebo zapátrejte v Sůvích pravidlech!

A kromě pasování nás samozřejmě čeká velká hostina spojená s ochutnávkami dobrot, které přinesete z domova. Zavzpomínáme na nejlepší okamžiky roku 2016 a rozloučíme se s ním. A také si nastíníme, co nás čeká v roce 2017!

Závěrečnou schůzku tedy rozhodně nevynechejte! Jde i o čest!:-)

Sůví akce – Zdravověda sobota 8.10.2016

Víte jak se zachovat když uvidíte někoho nehybně ležet na chodníku nebo když se Váš kamarád popálí? Přijďte v sobotu 8.10. do klubovny, kde Vás to všechno naučíme a určitě to nebude jen takové čtení z knížky nebo nudné vyprávění co byste měli udělat. Všechny znalosti se Vám budou hodit do oddílového ale i normálního života! A co Vás čeká? Naučíte se co první dělat když uvidíte zraněného, jak rozpoznat infarkt, jak ošetřit opařeniny, odřeniny, jak vypadá stabilizovaná poloha, nebo jak se chovat při krvácení…to není rozhodně všechno. Po tomto dni Vás čeká ještě takové zopakování na další schůzce tedy 18. 10., kde byste rozhodně neměli chybět! Takže se určitě hlaste, bude to super a určitě toho dne nebudete litovat!

Sraz: sobota 8. 10. 2016, Klubovna v Čimicích 8:45 hod.

S sebou: do batůžku jídlo na celý den, pití nepotřebujete v klubovně je ho dost; na sebe pohodlné oblečení, sůví zápisník, tužku

Cena: 0 Kč – ale potřebujeme abyste byli přihlášení abychom věděli kolik Vás bude

Návrat: Klubovna Čimice, 17:00 hod

Přihlášení: Gábí (suvy@volny.cz, tel.: 733 399 156), do úterý 4. 10. 2016 včetně

Slavnostní setkání na konci školního roku úterý 21.6.

Slavnostní setkání
na konci školního roku
pro všechny Sůvy i Sůvičky

úterý 21. 6. 2016

K závěru školního roku už po několik let patří naše slavnostní setkání spojené s pasováním nových členů a předávání vyšších stupňů placek všem, kdo si to zaslouží. Navíc tento rok budeme odměňovat Sůvy, které na akcích nachodili nejvíce kilometrů.

To letošní proběhne v úterý 21. 6. v čase klasické Sůví schůzky. Pokud to počasí dovolí, vyrazíme ven a snad proběhne i ohníček, jak jsme zvyklí. Je to jedna z mála příležitostí, kdy se setkáváme všichni členové oddílu, a věříme, že letos bychom měli zas trhnout rekordní účast!
Sraz: úterý 21. 6. 2016, klubovna 17:00

S sebou: Sůví placku, pití, něco na opečení u ohníčku (pokud chcete a počasí nám to umožní), sportovnější oblečení

Návrat: nejspíše v 18:30 u klubovny – dle počasí, pokud budeme u ohníčku, většinou tam zůstáváme déle a akce končí kolem 19:00 u ohníčku, rodiče s námi mohou po 18:30 také posedět u ohníčku

Sůví motivačka neděle 26. 6. 2016

Únik z čarodějnické místnosti magie a kouzel

neděle 26. 6. 2016

Tábor se blíží a než odjedeme všichni do školy čar a kouzel musíme všichni zvládnout ještě jednu zkoušku a tím je únik z čarodějné místnosti magie a kouzel. V tento den budete moc čarovat kouzelnými hůlkami, mluvit s živými obrazy, slyšet hlasy duchů, ovládat světlo a prostě dělat zázraky. Tak neváhejte a pojďte do toho s námi!
Počet míst je omezen na 20 přihlášených sův, přednost budou mít sůvy, které jsou přihlášené na tábor, ale nebojte se přihlásit, i když s námi v létě nejedete, třeba se místo najde.

Sraz: neděle 26. 6. 2016, Kobylisy (u fontánky), 12:45 hod.

S sebou: do batůžku svačinu na odpoledne a pití, do batůžku pláštěnku, můžete si vzít sebou nějaké hry do parku

Cena: 270 Kč (vstup do únikové místnosti)

Návrat: Kobylisy (u fontánky), 19:15 hod.

Přihlášení: Gábí (suvy@volny.cz, tel.: 733 399 156), do pátku 17. 6. 2016 včetně

Kronika – Slavnostní otevření nové klubovny 16.2.2016

Nastal velký den. Sůvy se přestěhovaly, a mohly tak slavnostně otevřít novou klubovnu. A jak je zvykem při každé takové velké slávě, došlo i na přestřižení červené pásky a bouchnutí šampaňského, dětského samozřejmě. Prozkoumali jsme všechny zákoutí nového sůvího hnízda, pochutnali jsme si na pohoštění a zahráli si různé hry. Nová klubovny byla úspěšně zabydlena. Fotky z akce můžete vidět zde. Fotky jak stěhování do klubovny probíhalo, můžete vidět zde.

Kontakt

Klubovna:
Čimická 780/61
Praha 8 - Čimice, 181 00
Sídlo (korespondenční adresa):
U Slovanky 1990/6
Praha 8, 182 00
E-mail: suvy[zavináč]volny.cz
www.facebook.com/TOMsuvy

Tel.: +420 736 536 603 - Jarka Bednářová (hlavní vedoucí)

IČO: 02128012
Č. ú.: 2100517938/2010

Kalendář akcí
AEC v1.0.4
Návštěvnost
Právě on-line: 0
Dnes návštěv: 12
Celkem: 1623