Nejnovější příspěvky

Kronika – Jarní tábor – Vikingové 5. – 12.3.2016

Příchovice, Jizerské hory
Sobota
A je to tady! Po roce jsme opět vyrazili na jarňák, ovšem s jednou zásadní změnou – opustili jsme chatu Radost. Po 9 letech razíme na nové místo a tím je horská chata Sport u Příchovic. Sraz byl v 9:45 na Černém mostě. Cestu jsme strávili v autobuse nacpaném až po okraj, nikdo nebyl ušlapán. Po doražení na místo jsme museli zdolat kratičký kopeček a byli jsme na místě. Vedoucí nás ale přesto ještě nepustili dovnitř. Muselo se nejdřív dodělat rozdělení pokojů a tak zatím venku proběhlo obří a brutální koulová bitva. Po jejím ukončení jsme si konečně začali vybalovat. Bylo to dlouhé, bylo to smrtící, ale stejně jako všechno to někdy muselo skončit. Odin nám sdělil, že nedaleko našeho obydlí žije hádankový troll, který vlastní ovci. Troll tam…(neznámý autor to asi nestihl dopsat dokonce dne)
Neděle
Po snídani jsme šli s Odinem na vikinské zkoušky. Zkoušek bylo celkem 4, souboj sekerama, hod kladivem, jízda drakarem, zkoušky paměti. Po vydatném obědu jsme vytvářeli štíty a sekery. Každý si vytvořil zajímavé vzory. Po večeři jsme vstoupili do Helu. Každý dostal svůj oheň. Před spaním jsme si dali kolečko. (Daniel P., 11let)
Pondělí
Hned po snídani jsme šli vysvobodit Hell, ale nejdříve jsme museli porazit ledové obry. Porazili jsme je a vypravili jsme se do chaty, daly jsme si sváču a šli jsme hrát další hru jménem vikinských kouzel. (Vojta R., 10 let)
Úterý
Dnes byl takový větší výlet. Po snídani jsme si sbalili batůžky a šli jsme. Počasí nebylo zrovna ideální, sněžilo a foukal vítr. Šli jsme i kolem místa, kde jsme zabili ledové obry, tam to bylo nejhorší. Nakonec se počasí utišilo, přestal foukat vítr. Cestou byla příjemná zastávka v cukrárně. Každý si dal čaj a věneček. Cestou zpátky jsme narazili na bunkr a koulovali jsme se. Když jsme přišli do chaty, tak většina z nás byla promočená, takže bylo plné topení. Měli jsme dlouhý odpočinek a při něm jsme hráli hru Vlkodlaci. (Franta M., 10let)
Středa
Hned po snídani jsme šli hrát hru do lesa, vytvořenou od Kuby, Natky a Martina. K sváče jsme dostali brumíka. Pak jsme šli s Jarkou a Wóďou k rozhledně, aby jsme viděli znamení. Šli jsme za znamením a tam byl jeden, co ničil kořeny Idrasilu, ale ledový obři ho zradili. Dal nám 2 mapy. Byly 2 skupinky. Jedna s Martinem a druhá s Kubou. Skupinka s Martinem došla v pohodě, ale Kubova nedošla na správné místo. Proto Martinova skupinka je zabila a Idrasil byl zachráněn. Potom jsme si dali k večeři hamburgry. A oslavili jsme, že Idrasil byl zachráněn. Byl tam Loki (který pak odešel), Heimdal, Thor, Odin atd. Před spaním jsme měli kolečko. (neznámý autor)
Čtvrtek
Ráno jsme se probudili a řekli né rozcvička. Snídaně byla dobrá jako vždycky. Celé dopoledne jsme bobovali, skákali do sněhu, schazovali jsme se do něj, no prostě ohromná sranda. Já s Ondrou jsme se málem zabili. Byl jsme smutný, když to skončilo. Ale náladu jsem si dobyl, když jsem jedl výborné jídlo k obědu. Po odpoledňáku nám posel řek, že nás chce vidět velmi stará a mírumilovná Mora vikingu. Dali nám 3 těžké úkoly. Pro mojí skupinku bylo nejtěžší prolézt bránou. Ale i to jsme zvládli. Na konci byl Loky, který nás chtěl přemluvit aby jsme se přidali k němu. Všichni jsme odmítli. Po sváče v chatě nás navštívil bůh Týr. Řekl nám aby jsme si postavili hradby a do nich dali planetky. Pevnost byly velké a mocné. Byla pauza a pak jsme se vrátili do pevností. Za chvíli to začalo, nastal RAKNAROK. Stovky ledových obrů se vyhrnuli na naše hradby. S obrama byl i loky. Boj byl krutý a nelítostný. Přišel na pomoc Thor, zemřel v boji s velkým hadem Nidgáztsonem. I Hojndal nám  pomohl, zbyli jsme s Lokym navzájem. Po bitvě nezbylo nic ani já, ani ledoví obři. Všichni jsme skončili v temnotě kam jsme šli se vyspat. Konec tohoto dne, pokračování příště. (Albert, 13 let)
Pátek
Je zajímavé se probudit v úplně jiném světe než jsme doposud byli. Hned jak jsme se převlékli, tak byla snídaně. Bylo musli, cornflakes a mnoho dalšího (samozřejmě dobré věci). Rozcvička opět nebyla, ale nezdálo se, že by to někomu vadilo. Vždyť jsme všichni mrtví! Ale to taky nikomu nevadilo. Dopoledne byla další soutěž. Rozdělili jsme se do tří skupinek, ale bez starších (Martin, Kuba, Natka). Hra spočívala v tom, že 3 ze skupiny (dohromady jsme byli 4) svázali provazem a poslední měl u zadnice šátek a běhal k ostatním družstvům a jedl jim ovoce. Také tu chodil medvěd a liška, kteří nám propichovali balónky (naše životy). Ta skupina, která se nejdřív dostala do cizího přístavu, vyhrála. Potom byl oběd (těstoviny, rajč. protlak a tofu). Poté nám bohové řekli, že máme nacvičit divadla (opět ve skupinkách) o stvoření nového světa po Ragnaroku. Cvičili jsme velmi dlouho, ale nakonec se to všem moc povedlo. Potlesk byl veliký a u naší skupinky asi největší. K večeři byly potom hranolky s vánočními plackami a kečupem, kterého bylo až víc než dost. Poté jsme šli spát. (Ondra Š., 12 let)
Fotky můžete vidět tady a také tady

Kontakt

Klubovna:
Čimická 780/61
Praha 8 - Čimice, 181 00
Sídlo (korespondenční adresa):
U Slovanky 1990/6
Praha 8, 182 00
E-mail: suvy[zavináč]volny.cz
www.facebook.com/TOMsuvy

Tel.: +420 736 536 603 - Jarka Bednářová (hlavní vedoucí)

IČO: 02128012
Č. ú.: 2100517938/2010

Kalendář akcí
AEC v1.0.4
Návštěvnost
Právě on-line: 0
Dnes návštěv: 8
Celkem: 2332