Nejnovější příspěvky

Kronika – Velikonoční víkendovka 24. – 27.3.2016

Opárenský mlýn – Lovosice
Čtvrtek
Ve čtvrtek ráno jsme se sešli na Kobylisích a společně jsme vyrazili na vlak. Jarku jsme nabrali cestou na Masaryčku, odkud jsme odjeli vlakem do Lovosic a odtamtud náhradní dopravou do Oparna. Čekala nás asi 1,5 km cesta při, které jsme viděli ohradu s kozičkami. Cesta příjemně utekla, okolo Milešovského potoka se šlo krásně. Mlýn nás přivítal s otevřenou náručí, stejně jako místní pes Kulich. Po krátkém vybalení jsme šli na krátký výlet a potkali jsme první příznaky jara. Nahlédli jsme také do zříceniny hradu Opárna. K večeři jsme si udělali zapečené brambory v peci. Hráli jsme na kytaru a unavení jsme šli spát.
Pátek
Dneska nás čekal výlet na horu Milešovku 837m.n.m. Cestou jsme hráli hru klíště (kolíčky jsme nepovšimnutě připínali na ostatní členy. Byla to veliká legrace, ale taky trochu schíza :-) . Cesta byla fajn, i když trochu náročná. Odlovili jsme několik kešek. Na Milešovce jsme vylezli na rozhlednu, ale díky špatnému počasí nebylo nic vidět. Poslední úsek nahoru – 1 km, byl pokryt sněhem a ledem. Cesta dolů byla příjemná a celkem rychlá. Vodníkovi, kterému jsme pomáhali, stále zvonilo v uších a tak jsme po příchodu secvičovali rituál na uzdravení. Po večeři jsme to u Opárenského kola předvedli. Povedlo se a vodník nám prozradil, kde se skrývá poklad. Poklad jsme odlovili na zřícenině a společně to oslavili ve mlýně. Byla to veliká párty – oslavovali jsme narozeniny Natky, Martina a Kuby!
Sobota
Dneska byl výjimečný den, příjezd rodičů, kteří chtěli vidět, jak to na sůvích akcích chodí. Od rána jsme se na jejich příjezd připravovali – uklízeli jsme, aby si rodiče měli kam lehnout, připravovali jsme výzdobu, jmenovky, obědovou tabuli, bojovku a také taneček na uvítanou. Mezi prvními dorazili Menšíkovi – rodiče Berta i s Pepčou a Hankou. Jako další dorazil pan Mašíček – tatínek Verunky s tříletou ségrou Kiki. Po ubytování jsme jim předvedli taneček a potom jsme se už vydali na oběd. Byl slavnostní a výborný! Po obědě jsme si chvilku odpočinuli a potom vyrazili na výlet. Vzali jsme to přes zříceninu, kolem Černého mlýna, kde na nás čekali Dvořákovi – rodiče Natky i s bráchou Lukášem.Cestou jsme si všichni zahráli hry, oslovili kešky. Cestou zpátky se skupinka starších oddělila a vylezla ještě na horu Lovoš. Setkali jsme se ve mlýně, kde na nás čekali lívance a paní Jindřišková – maminka Fandy a Martina. Po večeři jsme se rozdělili do týmů a zahráli jsme si velikonoční kvíz. Byla to legrace. Po kvízu čekala rodiče a sourozence, kteří s nimi dorazili bojovka, kterou děti sami během dopoledne připravovali. Všechno proběhlo bez problémů a po kolečku jsme zalezli do postelí.
Neděle
Poslední den pobytu jsme strávili veku, kde jsme zpracovávali dřevo a také si hráli s vodními hrátky u mlýna. Sluníčko svítilo a byl krásný den. Oběd jsme si ještě dali ve mlýně, ale potom už nás čekala cesta domů, i když v menším počtu (rodiče si děti odvezli autem), než jsme sem přijeli. Moc jsme si to užili a doufáme že rodiče také. (Gábí)
Fotky můžete vidět zde.

Kontakt

Klubovna:
Čimická 780/61
Praha 8 - Čimice, 181 00
Sídlo (korespondenční adresa):
U Slovanky 1990/6
Praha 8, 182 00
E-mail: suvy[zavináč]volny.cz
www.facebook.com/TOMsuvy

Tel.: +420 736 536 603 - Jarka Bednářová (hlavní vedoucí)

IČO: 02128012
Č. ú.: 2100517938/2010

Kalendář akcí
AEC v1.0.4
Návštěvnost
Právě on-line: 0
Dnes návštěv: 9
Celkem: 2333