Nejnovější příspěvky

Smutná zpráva

Kamarádi, je docela zvykem, že se tady dočítáte různé veselé zprávy, novinky, nebo si tu prohlížíte fotky z akcí.
Tentokrát však z této normy vybočíme.
Dnes dopoledne se k nám totiž donesla zpráva nejsmutnější: 19. října ve věku nedožitých 66 let zemřela Radoslava Horčíková, mimo jiné i zakladatelka našeho oddílu v roce 1985 – Horča.
V oddíle už velmi dlouho aktivně nepůsobila, nejstarší instruktoři si ji možná mlhavě pamatují ze svých úplných začátků v Sůvách, kdy jsme ještě sídlili v dolních Chabrech. (Někteří budete spíš znát její dceru Radku, které jsme říkali Fáfinka, a která vedla oddíl po Horče.) Nicméně to, že se dnes setkáváme jako Sůvy, že se známe a že se máme… nic z toho by se dost možná nestalo, kdyby právě před více než třiceti lety nepřišla Horča s nápadem založit oddíl.
Já si svůj život bez Sův ani neumím představit, jsou mojí součástí skoro 20 let. A za to jsem nesmírně vděčná a myslím si, že budu navždycky.
Ačkoliv ne všichni dohlédneme až k těmto kořenům, chtěli bychom vás poprosit: na chvíli zavřete oči a vzpomeňte si na nějaký oblíbený zážitek se Sůvami. A tuhle vzpomínku dnes věnujte Horče, protože nebýt jí, nebyla by nejspíš ani ta vzpomínka. A večer zapalte svíčku.
Nechť je nám všem tahle její oddílová část života inspirací – založíte malý oddíl, vdechnete mu život, a po tolika letech ještě díky vám vznikají nová kamarádství, nové zážitky a nová dobrodružství… Kéž bychom každý z nás dokázali něco podobného!
Nakonec tedy nepřikládáme fotku parte, ale fotku z odjezdu na tábor v roce 2004. Ať se neloučíme ve smutku, ale ať Horču provázejí naše vzpomínky a vděčnost.
Sůvy letos na podzim slaví své třicáté čtvrté narozeniny. Za tak dlouhou dobu se toho událo nesmírně moc. Každý, kdo jsme si oddílem prošel, jsme si z něj odnesli, co jsme mohli. Naučili jsme se hodně o sobě, o druhých, o přírodě, naučili jsme se spoustu praktických dovedností a vyzkoušeli si spoustu omylů, navštívili nejrůznější místa, kam bychom se bez oddílu stěží podívali…
Děkujeme, děkujeme, děkujeme. Nikdy si toho daru nepřestaneme vážit… A teď je jen na nás pokračovat dál…

Kontakt

Klubovna:
Čimická 780/61
Praha 8 - Čimice, 181 00
Sídlo (korespondenční adresa):
U Slovanky 1990/6
Praha 8, 182 00
E-mail: suvy[zavináč]volny.cz
www.facebook.com/TOMsuvy

Tel.: +420 736 536 603 - Jarka Bednářová (hlavní vedoucí)

IČO: 02128012
Č. ú.: 2100517938/2010

Kalendář akcí
AEC v1.0.4
Návštěvnost
Právě on-line: 1
Dnes návštěv: 7
Celkem: 2188