Turistický oddíl mládeže Sůvy – TOM Sůvy

Nejnovější příspěvky

1. schůzka

Přátelé, kamarádi, nepřátelé, zkrátka všichni,

těšíme se na vás po prázdninách a zveme vás na první oddílovou schůzku, která proběhne 15. září v klubovně a blízkém okolí. Obvyklý čas 17:00!

Pac a pusu

vaši vedoucí a instruktoři :)

Letní tábor 2020

Přátelé!

Do světa posíláme přihlášku na letní tábor 2020! Máte se na co těšit! Program už připravujeme a bude vskutku epochální!

Přihláška je k dispozici zde: https://www.suvy.cz/?page_id=106&did=103

Vyplněné přihlášky posílejte na sůví mejl do 9. června.

Budeme se na Vás těšit!

 

Vítáme vás v novém roce

Nazdar Sůvy,

zanedbáváme stránky, to jste si jistě všichni všimli.

Je to tím, že pomalu začínáme dělat na novém webu a mnohem aktivnější jsme touhle dobou na facebooku.

Schůzky běží, vy tam chodíte, další akce budou taky. Znáte to.

Důležité info vám všem chodí do mejlů.

Tak buďte dobří!

Vánočka 2019

Dovolojeme si pozvat Vás na tradiční Vánoční víkendovku, která se uskuteční ve dnech 13 – 15.12.2019. Letos pojedeme do Uhelné Příbrami do centra Slunečnice.

Na co se můžete těšit?

Jako každý rok se budeme pokoušet o upečení a nazdobení krásných a chutných perníčků, budeme zpívat a učit se hrát koledy (pokud vlastníte ukulele nebo kytaru a nebojíte si je vzít, budeme jen rádi), podíváme se na krátký výlet do okolí a pokud bude sníh, jistě zbyde čas na zimní radovánky. Hlavně se ale můžete těšit na skvělou atmosféru, která vás připraví na Vánoce!

Co budete potřebovat?

: Spacák, ešus s plecháčkem a lžíci, pláštěnku, sůví průkazku (nebo jinou kartičku, kde jsou informace o věku a fotka), sůví zápisník, psací potřeby, hygienické potřeby, teplé oblečení na ven (ideálně nepromokavá bunda, teplé kalhoty, čepici, šálu a rukavice), pevné boty na chození, přezůvky, oblečení na dovnitř, spodní prádlo, baterku, KPZ, malý batůžek na výlety, láhev s pitím (termoska nebude na škodu), svačinu na cestu a dobrou náladu!

Moc se na vás všechny těšíme!

 

Sraz: Na Hlavním nádraží u pokladen (jako obvykle) v 15:30

Návrat: Na Hlavní nádraží okolo 17 – 18 hodiny (příjezd ještě bude upřesněn)

Cena: 450,-Kč

Smutná zpráva

Kamarádi, je docela zvykem, že se tady dočítáte různé veselé zprávy, novinky, nebo si tu prohlížíte fotky z akcí.
Tentokrát však z této normy vybočíme.
Dnes dopoledne se k nám totiž donesla zpráva nejsmutnější: 19. října ve věku nedožitých 66 let zemřela Radoslava Horčíková, mimo jiné i zakladatelka našeho oddílu v roce 1985 – Horča.
V oddíle už velmi dlouho aktivně nepůsobila, nejstarší instruktoři si ji možná mlhavě pamatují ze svých úplných začátků v Sůvách, kdy jsme ještě sídlili v dolních Chabrech. (Někteří budete spíš znát její dceru Radku, které jsme říkali Fáfinka, a která vedla oddíl po Horče.) Nicméně to, že se dnes setkáváme jako Sůvy, že se známe a že se máme… nic z toho by se dost možná nestalo, kdyby právě před více než třiceti lety nepřišla Horča s nápadem založit oddíl.
Já si svůj život bez Sův ani neumím představit, jsou mojí součástí skoro 20 let. A za to jsem nesmírně vděčná a myslím si, že budu navždycky.
Ačkoliv ne všichni dohlédneme až k těmto kořenům, chtěli bychom vás poprosit: na chvíli zavřete oči a vzpomeňte si na nějaký oblíbený zážitek se Sůvami. A tuhle vzpomínku dnes věnujte Horče, protože nebýt jí, nebyla by nejspíš ani ta vzpomínka. A večer zapalte svíčku.
Nechť je nám všem tahle její oddílová část života inspirací – založíte malý oddíl, vdechnete mu život, a po tolika letech ještě díky vám vznikají nová kamarádství, nové zážitky a nová dobrodružství… Kéž bychom každý z nás dokázali něco podobného!
Nakonec tedy nepřikládáme fotku parte, ale fotku z odjezdu na tábor v roce 2004. Ať se neloučíme ve smutku, ale ať Horču provázejí naše vzpomínky a vděčnost.
Sůvy letos na podzim slaví své třicáté čtvrté narozeniny. Za tak dlouhou dobu se toho událo nesmírně moc. Každý, kdo jsme si oddílem prošel, jsme si z něj odnesli, co jsme mohli. Naučili jsme se hodně o sobě, o druhých, o přírodě, naučili jsme se spoustu praktických dovedností a vyzkoušeli si spoustu omylů, navštívili nejrůznější místa, kam bychom se bez oddílu stěží podívali…
Děkujeme, děkujeme, děkujeme. Nikdy si toho daru nepřestaneme vážit… A teď je jen na nás pokračovat dál…

Podzimky 2019

Pojeďte s námi na Podzimní prázdniny!

Je skvělé, že s námi rádi jezdíte na akce, dělá nám to velikou radost. Pro váš velký zájem a nedostatečnou velikost objektu nepojedeme do Pořešína, ale do Českého Těšína. Od změny lokace se odvíjí i pár dalších změn.

Sraz: 26.10. 9:45 Praha hl.n. u pokladen
Návrat: 30. 10. 16:15 Praha hl. n.
Cena: 850,-
Sebou: Karimatka, spacák, ešus, plecháček, příbor, oblečení na 5 dní do podzimního počasí, turistickou obuv, přezůvky, pláštěnku batůžek na kratší výlety, láhev min. 1 litr, vše zabaleno do jednoho batohu

Přihlášky ( http://www.suvy.cz/?page_id=106&did=101 ) a platby noste na schůzky do 15.10. v případě jakýchkoli nejasností se na nás obraťte na sůvím mejlu suvy@volny.cz .

Budeme se těšit!:-)

Začátek školního roku 2019/2020

Milé Sůvy,

všechny vás zdravíme v posledních prázdninových dnech.

Jediný důvod, proč se těšit na září, je ten, že opět začnou schůzky, budou víkendovky a tak vůbec, všechno bude a bude to dobrý… :-)

První schůzka by měla proběhnout 17. září a jsou na ni zváni i rodiče, protože si budeme promítat fotky z tábora. Proto se schůzka nejspíš neuskuteční u nás v klubovně, ale v Páté koloně, abychom se tam všichni vešli. Ještě vám to potvrdíme mailem, který budeme rozesílat během 14 dnů.

Užívejte tedy poslední zbytky léta a těšte se na nás, protože my se na vás těšíme!:-)

Oddílové mikiny – dotisk!!!

HLÁŠENÍ MÓDNÍ POLICIE, PROSÍM POZOR!

Do mailových schránek vám právě přistály informace o módní události roku!  Budeme dotiskovat oddílové mikiny (asi po sto letech)!! Volejte Sláva a tři dny se radujte!

Takže kdo máte zájem, čtěte mail a neváhejte na něj odpovídat a hlásit se o super exkluzivní a parádní ohoz! Těšíme se!

 

 

 

Letní tábor 2019

Přihlášky na letní tábor 2019 stahujte zde: http://www.suvy.cz/?page_id=106&did=98

Kontakt

Klubovna:
Čimická 780/61
Praha 8 - Čimice, 181 00
Sídlo (korespondenční adresa):
U Slovanky 1990/6
Praha 8, 182 00
E-mail: suvy[zavináč]volny.cz
www.facebook.com/TOMsuvy

Tel.: +420 736 536 603 - Jarka Bednářová (hlavní vedoucí)

IČO: 02128012
Č. ú.: 2100517938/2010

Kalendář akcí

AEC v1.0.4

Návštěvnost

Právě on-line: 0
Dnes návštěv: 7
Celkem: 2188