Turistický oddíl mládeže Sůvy – TOM Sůvy

Vánočka 2019

Dovolojeme si pozvat Vás na tradiční Vánoční víkendovku, která se uskuteční ve dnech 13 – 15.12.2019. Letos pojedeme do Uhelné Příbrami do centra Slunečnice.

Na co se můžete těšit?

Jako každý rok se budeme pokoušet o upečení a nazdobení krásných a chutných perníčků, budeme zpívat a učit se hrát koledy (pokud vlastníte ukulele nebo kytaru a nebojíte si je vzít, budeme jen rádi), podíváme se na krátký výlet do okolí a pokud bude sníh, jistě zbyde čas na zimní radovánky. Hlavně se ale můžete těšit na skvělou atmosféru, která vás připraví na Vánoce!

Co budete potřebovat?

: Spacák, ešus s plecháčkem a lžíci, pláštěnku, sůví průkazku (nebo jinou kartičku, kde jsou informace o věku a fotka), sůví zápisník, psací potřeby, hygienické potřeby, teplé oblečení na ven (ideálně nepromokavá bunda, teplé kalhoty, čepici, šálu a rukavice), pevné boty na chození, přezůvky, oblečení na dovnitř, spodní prádlo, baterku, KPZ, malý batůžek na výlety, láhev s pitím (termoska nebude na škodu), svačinu na cestu a dobrou náladu!

Moc se na vás všechny těšíme!

 

Sraz: Na Hlavním nádraží u pokladen (jako obvykle) v 15:30

Návrat: Na Hlavní nádraží okolo 17 – 18 hodiny (příjezd ještě bude upřesněn)

Cena: 450,-Kč

Smutná zpráva

Kamarádi, je docela zvykem, že se tady dočítáte různé veselé zprávy, novinky, nebo si tu prohlížíte fotky z akcí.
Tentokrát však z této normy vybočíme.
Dnes dopoledne se k nám totiž donesla zpráva nejsmutnější: 19. října ve věku nedožitých 66 let zemřela Radoslava Horčíková, mimo jiné i zakladatelka našeho oddílu v roce 1985 – Horča.
V oddíle už velmi dlouho aktivně nepůsobila, nejstarší instruktoři si ji možná mlhavě pamatují ze svých úplných začátků v Sůvách, kdy jsme ještě sídlili v dolních Chabrech. (Někteří budete spíš znát její dceru Radku, které jsme říkali Fáfinka, a která vedla oddíl po Horče.) Nicméně to, že se dnes setkáváme jako Sůvy, že se známe a že se máme… nic z toho by se dost možná nestalo, kdyby právě před více než třiceti lety nepřišla Horča s nápadem založit oddíl.
Já si svůj život bez Sův ani neumím představit, jsou mojí součástí skoro 20 let. A za to jsem nesmírně vděčná a myslím si, že budu navždycky.
Ačkoliv ne všichni dohlédneme až k těmto kořenům, chtěli bychom vás poprosit: na chvíli zavřete oči a vzpomeňte si na nějaký oblíbený zážitek se Sůvami. A tuhle vzpomínku dnes věnujte Horče, protože nebýt jí, nebyla by nejspíš ani ta vzpomínka. A večer zapalte svíčku.
Nechť je nám všem tahle její oddílová část života inspirací – založíte malý oddíl, vdechnete mu život, a po tolika letech ještě díky vám vznikají nová kamarádství, nové zážitky a nová dobrodružství… Kéž bychom každý z nás dokázali něco podobného!
Nakonec tedy nepřikládáme fotku parte, ale fotku z odjezdu na tábor v roce 2004. Ať se neloučíme ve smutku, ale ať Horču provázejí naše vzpomínky a vděčnost.
Sůvy letos na podzim slaví své třicáté čtvrté narozeniny. Za tak dlouhou dobu se toho událo nesmírně moc. Každý, kdo jsme si oddílem prošel, jsme si z něj odnesli, co jsme mohli. Naučili jsme se hodně o sobě, o druhých, o přírodě, naučili jsme se spoustu praktických dovedností a vyzkoušeli si spoustu omylů, navštívili nejrůznější místa, kam bychom se bez oddílu stěží podívali…
Děkujeme, děkujeme, děkujeme. Nikdy si toho daru nepřestaneme vážit… A teď je jen na nás pokračovat dál…

Podzimky 2019

Pojeďte s námi na Podzimní prázdniny!

Je skvělé, že s námi rádi jezdíte na akce, dělá nám to velikou radost. Pro váš velký zájem a nedostatečnou velikost objektu nepojedeme do Pořešína, ale do Českého Těšína. Od změny lokace se odvíjí i pár dalších změn.

Sraz: 26.10. 9:45 Praha hl.n. u pokladen
Návrat: 30. 10. 16:15 Praha hl. n.
Cena: 850,-
Sebou: Karimatka, spacák, ešus, plecháček, příbor, oblečení na 5 dní do podzimního počasí, turistickou obuv, přezůvky, pláštěnku batůžek na kratší výlety, láhev min. 1 litr, vše zabaleno do jednoho batohu

Přihlášky ( http://www.suvy.cz/?page_id=106&did=101 ) a platby noste na schůzky do 15.10. v případě jakýchkoli nejasností se na nás obraťte na sůvím mejlu suvy@volny.cz .

Budeme se těšit!:-)

Začátek školního roku 2019/2020

Milé Sůvy,

všechny vás zdravíme v posledních prázdninových dnech.

Jediný důvod, proč se těšit na září, je ten, že opět začnou schůzky, budou víkendovky a tak vůbec, všechno bude a bude to dobrý… :-)

První schůzka by měla proběhnout 17. září a jsou na ni zváni i rodiče, protože si budeme promítat fotky z tábora. Proto se schůzka nejspíš neuskuteční u nás v klubovně, ale v Páté koloně, abychom se tam všichni vešli. Ještě vám to potvrdíme mailem, který budeme rozesílat během 14 dnů.

Užívejte tedy poslední zbytky léta a těšte se na nás, protože my se na vás těšíme!:-)

Oddílové mikiny – dotisk!!!

HLÁŠENÍ MÓDNÍ POLICIE, PROSÍM POZOR!

Do mailových schránek vám právě přistály informace o módní události roku!  Budeme dotiskovat oddílové mikiny (asi po sto letech)!! Volejte Sláva a tři dny se radujte!

Takže kdo máte zájem, čtěte mail a neváhejte na něj odpovídat a hlásit se o super exkluzivní a parádní ohoz! Těšíme se!

 

 

 

Letní tábor 2019

Přihlášky na letní tábor 2019 stahujte zde: http://www.suvy.cz/?page_id=106&did=98

Velikonoční víkendoffka

Milé Sůvy,

dovolujeme si vás pozvat na úžasnou velikonoční víkendovku. Ta se uskuteční v termínu 18.-21.4. 2019 v Litoměřicích. Na programu budou tradiční výlety, velikonoční zvyky a tradice a pochopitelně i něco čistě našeho, co to ale bude, to vám zatím neprozradíme, máte se ale na co těšit!:-)

Sraz: čtvrtek 18.4. 11:30
Návrat: neděle 21.4. čas upřesníme
Sebou: oblečení do aprílového počasí, spacák a karimatku, jídlo na čtvrteční odpoledne (první společné jídlo bude večeře), sůví placka, KPZ, zubní kartáček (každý vlastní!) a pastu, boty na chození… však to znáte:-)
Cena: 700kč

 

Přihlašujte se, prosím na sůví mail do 6.2. a přihlášky (dostupné v sekci ke stažení) noste vyplněné na schůzku.

Díky, budeme se na vás na všechny moc těšit!

Odjezd na jarňák

Sraz na jarňák bude v 10:30 na parkovišti u klubovny.

Buďte tam, prosím, včas. Nezapomeňte kartičky pojištěnce, léky a bezinfekčnosti.

První jídlo je společná večeře, myslete na to při balení sváči.

Těšíme se!

Kontakt

Klubovna:
Čimická 780/61
Praha 8 - Čimice, 181 00
Sídlo (korespondenční adresa):
U Slovanky 1990/6
Praha 8, 182 00
E-mail: suvy[zavináč]volny.cz
www.facebook.com/TOMsuvy

Tel.: +420 736 536 603 - Jarka Bednářová (hlavní vedoucí)

IČO: 02128012
Č. ú.: 2100517938/2010

Kalendář akcí

AEC v1.0.4

Návštěvnost

Právě on-line: 0
Dnes návštěv: 5
Celkem: 1447