Mr. Jarka

 Jarka Bednářová (Mr.Jarka, Jarkáč, Krkohlavec)

   •  Věk: 32 let
  • Funkce v oddíle: Hlavní vedoucí, (víkendovky, výpravy, hlavní a programový vedoucí táborů, MimoSoutěž, pololetní hry, granty, administrativa, zařizování a vyřizování všeho druhu), předsedkyně pražské krajské rady Asociace TOM (společné akce pražských oddílů, magistrátní granty, účast na shromážděních České rady dětí a mládeže a sněmech KČT, organizátorka festivalu FunTOM).
  • Vzdělání: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor Sociální pedagogika (dokončené bakalářské studium v oboru Pedagogika – pedagogika volného času), Fakulta humanitních studií UK, obor: Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických zařízeních
  • Zaměstnání: Vedoucí Stanice přírodovědců DDM Praha 2. Dříve: Hlavní pedagog volného času v otevřeném klubu pro děti a mládež Mapa na Praze 8 a odborná garantka komunitního programu pro děti v pěstounské péči organizace Barevný svět dětí. Sociální pracovnice v nízkoprahovém klubu, vychovatelka ve školní družině, lektorka primární prevence a adaptačních kurzů nebo jako lektorka kroužků v DDM a mateřských školkách.
  •  Kurzy a kvalifikace: Kurz MŠMT Vedoucí mimoškolních aktivit dětí a mládeže a hlavní vedoucí tábora; Kurzy expresivních terapií (arteterapie, dramaterapie, muzikoterapie); Kurzy České asociace streetwork pro pracovníky v sociálních službách, akreditovaný výcvik v zážitkové pedagogice (Prázdninová škola Lipnice)
 • Koníčky a volný čas: čtení dobrých knížek (a že jich je!), vlastní psaní a vymýšlení příběhů, divadlo, výtvarné umění a malování si, hudba, hraní na ukulele, nesoutěživé sporty, hraní si, šílená dobrodružství s kamarády, spaní pod širákem, cestování stopem (hlavně s Mravencem), koupání se v rybnících, pořádání oslav pro druhé, SŮVY!, jezení lžící z ešusu, vaření pro celý tábor, bobování, vymýšlení fórků a smích
 • Nejvzdálenější navštívené místo: co se týče vzdálenosti kilometrové, tak jižní hranice Maroka, co se týče vzdálenosti kulturní, tak jednoznačně Brno:-)
 • Nejoblíbenější kniha: Mistr a Markétka, Stepní vlk, Pán Prstenů, Alenka v říši divů, Malý princ
 • Nejoblíbenější film: Barry Lyndon, Sedmá pečeť, Monty Pythoni a seriál Mighty Boosh
 • Motto/oblíbený citát: „A jeden pokoj byl prázdný a nikdo nikdy neodhalil, k čemu je — a možná k ničemu, jen k tomu, aby upozornil, že existuje tajemství, a že nikdy nelze všechno proniknout.“ (Antoine de Saint-Exupéry, Citadela) a pak ještě „SMRT! SMRT! SMRT!!!“ (Sůvy)
 • Proč jsem v oddíle: Oddíl pro mě znamená hlavně radost. Je to prostor, vesmír, kde jsem někým jiným než ve svém běžném životě, a přitom vím, že tady jsem nejopravdovější a nejvíc sama sebou. Ostatní členové jsou pro mne druhou rodinou – vedoucí jsou pro mne kamarády, nejlepšími kamarády, jaké jsem kdy poznala. Je to tím, že spolu máme zážitky úplně jiných kvalit než s ostatními přáteli (ono 14 dnů v divočině každé léto je prostě něco silnějšího než setkávání se o přestávkách ve škole…). A děti? Vždyť je to hlavně o dětech. A Sůví děti mám hrozně ráda. Jsou to všechno takoví moji mladší sourozenci, kamarádi a parťáci. Je báječné mít možnost sledovat, jak rostou, a jak ze skvělých dětí rostou ti nejskvělejší dospělí. A samozřejmě mě občas zahřeje, když na nich vidím i nějakou stopu svého vlivu – když jednají tak, jak bych v dané situaci jednala já. To jsem pak dojatá a skutečně hrdá. A stala-li jsem se teď lodivodem naší fanfárové posádky, pak vězte, že vy ostatní jste mým mořem i záchranným kruhem.

 

Kontakt

Klubovna:
Čimická 780/61
Praha 8 - Čimice, 181 00
Sídlo (korespondenční adresa):
U Slovanky 1990/6
Praha 8, 182 00
E-mail: suvy[zavináč]volny.cz
www.facebook.com/TOMsuvy

Tel.: +420 736 536 603 - Jarka Bednářová (hlavní vedoucí)

IČO: 02128012
Č. ú.: 2100517938/2010

Kalendář akcí
AEC v1.0.4
Návštěvnost
Právě on-line: 0
Dnes návštěv: 13
Celkem: 1453