Nejnovější příspěvky

Letní tábory

LETNÍ TÁBOR 2018 – Dobrodružství v Říši divů

Sobota, 14. července – sobota, 28. července 2018

Pojeďte s námi na dvacátý druhý letní tábor v Sůví historii a jedenáctý v Hůrkách.

Přihláška zde: Přihláška - Letní tábor 2018 (632)

 

Náš turistický oddíl pořádá každoročně letní tábor. Od roku 2007 jezdíme vždy na stejné místo, na naše vlastní tábořiště, které jsme si sami vybudovali. Na našich táborech s radostí uvítáme všechny správné holky a kluky ve věku 7 – 15 let. (Podmínka pro účast na táboře je ukončená první třída.)

 

Základní údaje:

Termín tábora: 14. 7. – 28. 7. 2018

Místo: Tábořiště, které nám přirostlo k srdci tak, že se tam každý rok vracíme skutečně s radostí, leží v jižních Čechách na velké louce, uprostřed lesů poblíž obce Hůrky u Nové Bystřice, cca 15 minut chůze lesem od vodní nádrže Osika.

Adresa:

jméno táborníka

Pošta Nová Bystřice

NOVÁ BYSTŘICE

378 33

LT TOM Sůvy

 

Cena: 2900 Kč pro členy TOM Sůvy při přihlášení a platbě do 2. 6. 2018, 3000 Kč při pozdějším přihlášení (je možné vystavit fakturu – někteří zaměstnavatelé a pojišťovny na letní tábory přispívají)

(Cena zahrnuje: dopravu, ubytování v podsadových stanech po dvou, stravu 5x denně a pitný režim pedagogický dozor zkušených kvalifikovaných vedoucích a zdravotníka zotavovacích akcí, výlety a vstupné, pestrý program, pojištění a odměny do soutěží, táborové tričko.)

 

Typ tábora: Letní tábor v přírodě pro dívky i chlapce od osmi do patnácti let. Ubytování v podsadových stanech po dvou. Téma celotobárové hry je pro každý rok jiné a letos to je Dobrodružství v Říši divů.

Vybavení: Na velké rovné louce je našich 19 stanů, ohniště a kuchyně, kde se na přípravě jídel podílejí společně s vedoucími i děti v rámci služeb. Dále máme k dispozici velký stan, který nám slouží i jako místo pro hry při nepříznivém počasí. V prostoru tábořiště je studna s pitnou vodou, umývárny a sprcha. Protože v tábořišti není teplá voda, v případě potřeby ohříváme vodu k mytí na kamnech. V lese za táborem jsou kadibudky.

 

Specifika tábora: Naše tábory jsou specifické tím, že jsou určené pro menší počet účastníků, maximálně 29 dětí. Díky tomu panuje na táborech přátelská atmosféra, kdy se zná každý s každým, a můžeme tak snadněji předcházet šikaně. Také nám to vytváří prostor pro individuální přístup ke každému táborníkovi a můžeme se věnovat každému podle jeho potřeb.

Dalším znakem, kterým se náš tábor liší od jiných táborů podobného typu, je sestava vedoucích. Kromě akreditovaných kurzů pro vedoucí na zotavovacích akcích, má většina našeho vedení i vysokoškolské pedagogické vzdělání. To se snažíme promítat do naší práce a kromě sportovních aktivit a poznávání přírody se věnujeme i osobnostnímu rozvoji táborníků a zakládáme si na spolupráci mezi dětmi a dobrých vztazích v celé skupině.

V tábořišti nenajdete elektřinu a je zbytečné s sebou vozit drahé věci, řetízky, mobily atd.

 

Informace k odjezdu: budou upřesněny v 2. půlce června

 

Informace pro zájemce, kteří s námi pojedou letos poprvé

 

Tábor pořádá dětský turistický oddíl Sůvy. Fungujeme nepřetržitě již od roku 1985 a toto je v pořadí náš 21. letní tábor. Mimoto pořádáme každoročně i týdenní tábory o jarních prázdninách, puťáky v zahraničí, bezpočet akcí na prodloužené víkendy, víkendy a jednodenní výpravy či akce v Praze. Vedení tvoří kvalifikovaní a zkušení vedoucí, většinou „odchovaní“ naším oddílem. Od roku 2007 jezdíme o letních prázdninách do Hůrek u Nové Bystřice, na naše vlastní tábořiště. Nejbližší velké město je Jindřichův Hradec.

A jak to u nás funguje? Snažíme se vést děti k co největší samostatnosti, a proto je zapojujeme do činností souvisejících s chodem tábora. Provoz kuchyně zajišťuje služba, která se skládá z jednoho nebo dvou vedoucích a střídajících se skupinek pomocníků z řad táborníků.

Základem programu tábora je promyšlená celotáborová hra, která se v letošním roce bude jmenovat Hraničářův učeň. Tábor je pro nás vyvrcholením celoroční oddílové činnosti, a tak se tématická celotáborovka prolíná se zkoušením klasických tábornických dovedností v praxi. (Což ovšem neznamená, že by se na táboře nemohl vyskytnout nějaký nováček -  to, že někomu unikl školní rok v našem oddíle, není překážkou pro účast na táboře.)

Zároveň jsou pro skupinky i pro jednotlivce připraveny soutěže jak sportovní, tak kreativní, dovednostní či znalostní. (Oblíbená jsou divadla či jiná vystoupení, která pak předvádíme na našem každoročním táborovém „festivalu“.) Hry jsou připraveny vždy tak, aby zohledňovaly věkovou různorodost účastníků. Dáváme přednost hrám a soutěžím, kde se ve skupině uplatní spolupráce malých i větších táborníků. Pokud počasí dovolí, budeme se chodit koupat do Osiky, naplánovaný je celodenní výlet a puťák, hry, táboráky a noční hra.

Kontakt: preferujeme mail suvy(zavináč)volny.cz, v urgentních případech tel.: 736 536 603 – Jaroslava Bednářová (hlavní vedoucí tábora)

 

S sebou nezapomeňte: bezinfekčnost (je na přihlášce), zdravotní dotazník potvrzený lékařem (kopie, potvrzení vystavené od ledna 2018 platí potvrzení 2 roky a kartičku zdravotní pojišťovny (stačí kopie)

Pages: 1 2 3 4 5

Kontakt

Klubovna:
Čimická 780/61
Praha 8 - Čimice, 181 00
Sídlo (korespondenční adresa):
U Slovanky 1990/6
Praha 8, 182 00
E-mail: suvy[zavináč]volny.cz
www.facebook.com/TOMsuvy

Tel.: +420 736 536 603 - Jarka Bednářová (hlavní vedoucí)

IČO: 02128012
Č. ú.: 2100517938/2010

Kalendář akcí
AEC v1.0.4
Návštěvnost
Právě on-line: 0
Dnes návštěv: 7
Celkem: 2188