Nejnovější příspěvky

Strašidelná víkendoffka 20. – 22.11.2015

Pátek
Ve čtyři hodiny jsme měli sraz na hlavním nádraží u pokladen. Nakonec se náš sešel poměrně velký počet dětí a vedoucích. Jeli jsme vlakem a obsadili jsme celé dvě kupé. Vlakem jsme dojeli do Tábora (ne do našeho tábora) a odtamtud jsme jeli autobusem do vesničky blízko našeho cíle chatky na tábořišti Suchomelův mlýn. Od autobusu jsme se vydali z kopce, protože jsme měli bydlet u říčky Sušice. Špatné bylo jen to, že jsme šli lesem ve tmě a ještě k tomu začalo trochu poprchávat. Naštěstí měla většina z nás baterky a tak jsme moc nezakopávali s nešlapali do louží. Všude bylo bahno, ale v tom jsme již shlédli světlo nějakého domu. Byl poměrně velký a protože stál na břehu říčky, kterou jsme v té tmě jen slyšeli, tak jsme si mysleli, že je to naše nová základna. Jenže nakonec jsme skončili v jiné, podstatně menší chatce a v té jsme se uložili ke spánku. Větší dům patřil majiteli tábořiště a tak nás nechal alespoň udělat večeři v přízemí. Bylo tam teplo a měli jsme s sebou dost jídla. S plným břichem jsme šli spát.
Sobota
Jelikož včera jsme šli spát celkem pozdě, vstávali jsme také poměrně pozdě. K snídani jsme dojídali ,,,zbytky“ od večeře a přidali jsme k tomu ještě další pečivo a pomazánky. Vařili jsme si teplý čaj a tak nám nebyla zima. Chtěli jsme vyrazit na zříceninu hrádku Příběnice proti proudu řeky. Ptali jsme se majitele, kudy by byla nejlepší cesta a on nám řekl, že by nám mohl půjčit asi dvě kánoe. Zříceniny totiž byli na opačném břehu. Než jsme se stačili rozhodnout uviděli jsme Vikingy (o nich jsme se zapomněl zmínit) jak unášejí v kánoích ,,drakannech“ naše vědce (o těch jsem se taky měl zmínit). S oběma vědci jsme se sešli na srazu a jeli s námi. Zkoumali život izolovaných vikingských menšin na našem území. My jsme právě do takové vikinské oblasti jeli a tak se k nám připojili. Vikingy jsme potkali v naší základně a oni nám dovolili tam zůstat. Nakonec jsme je ale víceméně vyhnali aby bydlel v domě majitele. Za to se nám asi teď pomstili a pravděpodobně chtějí naše vědce obětovat. Jelikož vikingové nechali kánoe na druhém břehu museli jsem, chtě-nechtě, vyrazit k řetězovému mostu po proudu řeky. K mostu to ale byl kus cesty takže jsme si na záda hodili batohy, zabrně a hrr na ně! Než jsme však vůbec zahlédli vikingy museli jsme si ještě nějakou chvíli počkat. Okolí řeky ale bylo hezké, i most se nám líbil a tak nám cesta rychle uběhla. Když jsme došli pod kopec na kterém byly zříceniny, viděli jsme tam velkou skupinku lidí. Z dálky jsme mysleli že to jsou vikingové. Když jsme však přišli blíž, zjistili jsme že to jsou myslivci. Proto jsme radši vylezli na kopec aby si nás nespletli se zvířaty. Na kopci jsme našli zříceniny a v nich byli vikingové kteří jakmile nás zahlédli začali sahat po svých zbraních a vydali se na nás. My jsme se také vydali proti nim se zbraněmi vytaženými. Po krátké ale zuřivé bitce jsme vyšli jako vítězi a osvobodili jsme vědce. Potom jsme na ohníčku ohřáli fazole a dali jsme si je s chlebem. Vikingové řekli, že s námi uzavřou spojenectví pokud doneseme runový kámen, který je hlídán zlým obrem. Po setkání s veverkou a trpaslíkem jsme se dozvěděli kde jsou obři a díky náhrdelníku neviditelnosti jsme jim kámen vzali. Pak jsme se vydali na cestu zpátky. Už se ale začalo stmívat a tak jsme zpátky už museli přeplout na kánoiích. Byl to velký zážitek. Poté jsme si dali večeři a šli jsme spát.
Neděle
V neděli jsme dobalovali věci a po snídani jsme si ještě dali společnou bitvu. Po obědě jsme vyrazili do vesnice Stádlec z které nám jel autobus do Prahy. Tam jsme se rozešli plni dojmů z víkendu. Fotky z víkendovky můžete vidět zde. (Kuba Š., 14 let)

Kontakt

Klubovna:
Čimická 780/61
Praha 8 - Čimice, 181 00
Sídlo (korespondenční adresa):
U Slovanky 1990/6
Praha 8, 182 00
E-mail: suvy[zavináč]volny.cz
www.facebook.com/TOMsuvy

Tel.: +420 736 536 603 - Jarka Bednářová (hlavní vedoucí)

IČO: 02128012
Č. ú.: 2100517938/2010

Kalendář akcí
AEC v1.0.4
Návštěvnost
Právě on-line: 0
Dnes návštěv: 12
Celkem: 1745